Co to jest SLAF

SLAF. Szkoła Letnia Akademii Familijnej jest to swego rodzaju wyjazd integracyjny dla rodzin uczestniczących, bądź sympatyzujących z inicjatywą Akademii Familijnej. Odbywa się od kilku lat w Białogórze, pięknej nadmorskiej miejscowości na Kaszubach. Alternatywnie istnieje również inne miejsce integracji rodzin z Akademii Familijnej, zlokalizowane gdzieś w górach. Wielbicieli morza z małymi dziećmi zapraszamy jednak na Kaszuby.

Termin SLAF w Białogórze przypada zwykle na pierwszą połowę lipca. SLAF obejmuje ramy czasowe około tygodnia. Każdego dnia odbywa się około 2 godzin wykładów lub warsztatów na tematy związane z rodziną i wychowaniem dzieci. ! W tym czasie dzieci mają zapewnioną opiekę !!!

Pozostały czas można zagospodarować indywidualnie lub w nieformalnych grupach rodzin. W miarę możliwości pogodowych i lokalowych organizatorzy zapewniają też imprezy integracyjne (zwykle po południu lub wieczorem). Wśród propozycji znajduje się grill lub zabawy z udziałem dzieci.

Dojazd, zakwaterowanie i wyżywienie to kwestie, które pozostawiają wolność i swobodę wyboru. Są zatem niezależne od różnic w zasobności portfelów poszczególnych rodzin. Można je zaplanować indywidualnie :). Aczkolwiek Ci, którzy bywali już wcześniej na SLAF, mogą polecić znane miejsca, o różnym standardzie i możliwościach: od pokoi z łazienką i dostępem do kuchni i pralki, aż po indywidualne domki z całym wyposażeniem dla liczniejszych rodzin.

Autor: Renata

Strona główna